KTO SME?

Aký je náš príbeh?

- KULTÚRNE CHARITATÍVNE CENTRUM VERIANTE -

Podporujeme talentovaných ľudí od detí v predškolskom veku až po seniorov. Cieľom je organizovať spoločenské, kultúrne, športové a vzdelávacie  podujatia. Vydávať publikácie, zvukové a obrazové nosiče, či organizácia spoločensko prospešných kampaní a osvetových projektov. Prevádzkovanie webových stránok venovaných kultúre, vzdelávaniu a športu.

Sme spojení z alianciou NIE RAKOVINE.  pre ktorú organizujeme podporné aktivity na zviditeľnenie ich záslužnej práce a tak pomáhame onkologickým  pacientom a ľudom, ktorým zdravie až tak neslúži. 

Zamieravame sa však aj na zvieratká a pomoc im a ich majiteľom. V dnešnej dobre sú viac a viac bezbranné a často sa dostanú do nepsrávnych rúk, čo vieme vyriešit tak, aby sa zvieratko necítilo zle. V tomto nás podporuje aj známa Slovenka Elena Vacvalová.


Viktor Václav - V súčastnosti všetky svoje aktivity smeruje na charitatívne projekty, vďaka ktorým vznikla kampaň pre Alianciu NIE RAKOVINE ,ktorá onkologickým pacientom uľahčuje život. 


Desana Dudášová - ikona Slovenskej fotografie je autorkou nespočetného množstva fotografií uverejňovaných po celom svete. Profesionálna 35 ročná kariéra je znakom lásky k jej povolaniu. Spolupracuje s poprednými časopismi a autormi kníh, s osobnosťami nielen Slovenského spoločenkého, kultúrneho života, ale aj odbornej sféry. Je dvornou fotografkou časopisu gastro, ktroý patrí jej mame - uznávanej odborníčke na módu a gastronómiu pani Vierke Dudášovej. Okrem iného je milovníčkou zvierat, čoho dôkazom je aj pes MIA - zachráneny psík z útulku. Svojimi aktivitami prispieva na chod kultúrneho centra a tak pomáha rozvíjať talenty hlavne vo svojej oblasti, ktorou je fotografia.

Desana Dudášová - fotografka
Desana Dudášová - fotografka

Matej Vaník - spevák
Matej Vaník - spevák

Matej Vaník - spevák popoperného tria LA GIOIA je zároveň aj autorom textov a skladateľom hudby. Jeho profesionálna kariéra je spojená s účinkovaním v SND, kde pôsobil niekoľko rokov. V súčasnosti je aktívnym spevákom aj v sólovom prevedení. Ako interpret sa zaraďuje do hudobného žánru pop-opera. Všetky jeho sólové aktivity sú charitatívneho významu a svojou prácou prispieva na chod kultúrneho charitatívneho centra VERIANTE. Pre alianciu NIE RAKOVINE naspieval krásnu vianočnú koledu Daj boh šťastia a titulnú pieseň ku kampani celoslovenského národného onkologického skrínigu Šálka kávy, ktorej text vytvorila známa Slovenská herečka, autorka, spisovateľka, moderátorka a aktivistka za boj proti rakovine Dr. Bibiana Ondrejková .